El a kezekkel az elefántoktól!

Végre a brit királyi család is megválik az elefántcsontból készült dísztárgyaktól! Vilmos herceg, akit sokan már II. Erzsébet közvetlen örököseként a trónon szeretnének látni, felszólította a Buckhingam Palota berendezéséért felelős személyzetet, hogy szabaduljanak meg minden elefántcsontból készült tárgytól. Mi több, azt is kijelentette, hogy szeretné, ha az illetékesek el is pusztítanák a kb. 1200 darabot számláló gyűjteményt, tudósít róla a Guardian.

Már Károly herceg is eltávolíttatta a Clarence House-ból az állatok lemészárlása árán szerzett holmit. A Buckinghamből való kitiltás mégis szimbolikus lépés, ami erős üzenetet hordoz magában minden brit alattvaló számára. Dr. Paula Kahumbu természetvédő így értékelte Vilmos bejelentését: „gesztusértékű, ugyanis jelképezi, hogy nem bort isznak és vizet prédikálnak. A lépés markáns és szembeötlő: segíthet a briteknek abban, hogy helyén kezeljék az elefántcsont kérdését.

ivory-159712_640

Nem meglepő a herceg tette, ugyanis a múlt héten már felajánlotta személyes támogatását egy kampányhoz, aminek témája az elefántok orvvadászata (erről bővebben itt olvashat). Károly herceggel közösen tartott beszédében arra is felhívta a világ figyelmét, hogy sürgető a különböző állati eredetű termékekkel való orgazdaság megfékezése.

A bejelentés időzítése sem a véletlen műve: a fiatal herceg édesapjával és David Cameronnal közösen részt vett egy illegális kereskedelemmel foglalkozó konferencián, amit Londonban tartottak múlt csütörtökön. Itt összesen 46 ország és 11 világszervezet képviseltette magát, s megkérték a világ vezető hatalmait, hogy minden segítséget adjanak meg a veszélyeztetett fajok orvvadászatának visszaszorítása érdekében.

the-elephant-111695_640

Bízunk abban, hogy a hercegek fellépése nyomán olyan politikai akarat is társul az ügyhöz, ami kézzel fogható és érzékelhető eredményeket hoz.

Csak, hogy érzékeljük a probléma súlyát: évente mintegy 11,5 milliárd fontot (nagyságrendileg 4000 milliárd forint) „forgalmaznak” az orgazdák. Mi azt gondoljuk, hogy akkor működne igazán jól a világ, ha a jövő évi bevételük pont nullára csökkenne. Persze, tudjuk, hogy ez egyelőre álom, de legalább a szándék már megvan hozzá.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

kettő + 8 =